.

plakat

 

Fundacja „Lux Pro Monumentis”, organizator Light.Move.Festival., wspólnie z Akademią Fotografii, największą w Polsce szkołą fotografii, zapraszają do udziału w konkursie organizowanym podczas tegorocznej edycji Festiwalu Światła.

Łódź pod względem architektury to miasto wyjątkowe w skali Polski. Nigdzie nie znajdziemy tak wielu zabytków z okresu dynamicznego kapitalizmu XIX i początku XX wieku. Mimo to w codziennym pośpiechu przechodzimy obok nich obojętnie, często nie zwracając na nie uwagi.

Od sześciu lat iluminacje i projekcje prezentowane podczas Light.Move.Festival rzucają nowe światło na historyczną zabudowę Łodzi. Dzięki tym instalacjom mamy wyjątkową okazję, żeby na nowo odkryć miasto i skarby, które w sobie skrywa. Ruszyć w magiczną podróż rozświetlonymi ulicami, która być może zaprowadzi nas w zupełnie nieznane dotąd miejsca.

Lepiej nie ryzykować takiej podróży bez aparatu fotograficznego, by nie stracić okazji do uchwycenia w obiektywie tego fascynującego, lecz ulotnego świata. Dlatego właśnie zapraszamy Państwa do udziału w naszym konkursie fotograficznym, w którym podzielą się Państwo z nami swoimi odkryciami dokonanymi podczas tegorocznej edycji Light.Move.Festival. Czekamy na najciekawsze kadry pokazujące Łódź okrytą kolorowymi światłami festiwalu.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie: Główną oraz Instagram.

Aby wziąć udział w kategorii Głównej należy dostarczyć do siedziby biura Fundacji własnoręcznie wykonane jedno zdjęcie w formacie cyfrowym oraz papierowym, wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępnym poniżej.

Nagrodami w kategorii Głównej są vouchery na kursy i warsztaty o łącznej wysokości 6 000 złotych do wykorzystania u Mecenasa konkursu, w Akademii Fotografii. To wyjątkowa okazja dla wszystkich tych, którzy chcą rozwijać swoją fotograficzną pasję, pod okiem profesjonalnych fotografów, zdobywców wielu prestiżowych nagród. W ofercie Akademii  każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, czy jesteśmy na początku swojej przygody z fotografią, chcemy poznać tajniki obróbki zdjęć, wybraliśmy już swoją specjalizację czy może kręci nas filmowanie lustrzanką.

Aby wziąć udział w kategorii Instagram wystarczy umieścić w aplikacji wykonane przez siebie  zdjęcie i oznaczyć je hasztagiem #lightmovephotograph.

Nagrodą w kategorii Instagram jest wysokiej jakości powerbank. Dzięki temu małemu urządzeniu zawsze będziemy mogli w terenie doładować swój telefon  i nigdy nie przegapimy okazji do wykonania świetnego zdjęcia. Przynajmniej nie z powodu rozładowanego smartfona.

Zdjęcia muszę być wykonane między 2 a 9 października 2016

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu są dostępne w regulaminie dostępnym poniżej.

Do pobrania: Regulamin konkursu oraz Karta zgłoszeniowa uczestnika

Mecenasem Konkursu jest Akademia Fotografii. Największa w Polsce szkoła fotografii, skupiająca m.in. zdobywców World Press Photo. Kształci w ramach kursów oraz studium, w Krakowie i Warszawie. Patrz. Odkrywaj. Zachwycaj. www.akafoto.pl

logo-af