PROGRAM LIGHT.MOVE.FESTIVAL 2016

Fundacja Lux Pro Monumentis zaprasza na szóstą edycję „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła” Light.Move.Festival., która odbędzie się w Łodzi w dniach 7-9 października 2016 roku.

LMF PROGRAM DO WYDRUKU

Light.Move.Festival. po raz kolejny odmieni oblicze łódzkiego śródmieścia. Ulica Piotrkowska, łódzkie parki i place rozbłysną magicznymi światłami, a centrum miasta przemieni się w prawdziwą galerię sztuki. Po raz pierwszy Festiwal ma też temat przewodni, a jest nim ONIRYZM - forma  kreowania rzeczywistości na kształt snu, marzenia sennego, a niekiedy nawet… najstraszliwszego koszmaru.  Zapowiadają się więc niesamowite trzy wieczory wypełnione sztuką światła. Zapraszamy do Łodzi!

 

mapa fest jog

infografika

 

ŁÓDZKI FESTIWAL ŚWIATŁA

Festiwal Światła w Łodzi to weekend, podczas którego przestrzenie publiczne ożywione mocą światła i sztuk wizualnych, stworzonych przez wyjątkowych twórców. Atrakcje festiwalowe przyciągają do śródmieścia setki tysięcy widzów.

W ramach bogatego programu artystycznego prezentujemy wielkoformatowe projekcje, dla których ekranem stają się fasady budynków, artystyczne instalacje świetlne, architektoniczno-artystyczne iluminacje elewacji historycznych kamienic, wystawy, koncerty w nietypowych aranżacjach, performance. Kluczowa jest dla nas zawsze magnetyczna i ożywcza siła światła oraz dobra, międzyludzka energia.

gazeta

NABÓR PRAC NA LMF 2016

Zakończył się kolejny nabór projektów artystycznych na szóstą edycję Light.Move.Festival., do której zaprosiliśmy studentów, doświadczonych twórców oraz każdego,  kto wybrał  światło jako środek artystycznej ekspresji. Motywem przewodnim tegorocznych prac artystycznych jest oniryzm.  

Nabór prac odbywał się w dwóch kategoriach: Projekcje wielkoformatowe w technologii mapping 3D oraz artystyczne projekty wizualne.

_

1-horz